Pipirmėčių eterinis aliejus Mūsų pojūčiai pasižymi didžiule jėga ir stipriai veikia mūsų mintis, nuotaiką ir daugelį kitų smegenų funkcijų. Pojūčiai padeda mums suvokti aplinką. Vienas svarbiausių pojūčių yra uoslė. Uoslės receptoriai – tai ląstelės, išsidėsčiusios nosies ertmės gleivinėje ir susijusios su smegenų limbine sistema, kuri atsakinga už mūsų emocijas ir atmintį. Esame stipriai veikiami pojūčių, todėl aromaterapija įgyja vis didesnę reikšmę.

 

Eterinis aliejus – tai koncentruotas kvapnus skystis, distiliacijos būdu išgaunamas iš žolelių, medžių ir krūmų žiedų, lapų ir šaknų. Kiekviename aliejuje yra tik jam būdingas aktyvių komponentų derinys, kuris dalyvauja organizme ir smegenyse vykstančiuose procesuose, ir teigiamai veikia savijautą.

 

Naudojimas. Eteriniai aliejai yra labai koncentruotos medžiagos, todėl juos reikia skiesti su Baziniu aliejumi. Voniai: 8–10 lašų. Prieš pilant į vonią, jį reikia ištirpinti stiklinėje pieno ar grietinėlės, saujoje jūros druskos ar šaukšte augalinio aliejaus, arba sumaišyti su trupučiu medaus.

 

Masažui: 4–6 lašai į 20 g masažo aliejaus. Kompresams: 5–6 lašai į 0,5 l vandens. Inhaliacijai: 2–3 lašai į 1 litrą karšto vandens.

 

Dezinfekavimui: Eteriniai aliejai naikina bakterijas ir neleidžia joms daugintis. Patys naudingiausi šiuo atžvilgiu yra bergamočių, eukaliptų, kadagių, levandų, arbatmedžio ir rozmarino aliejai. Jais galima dezinfekuoti patalpas. Aliejaus ir vandens tirpalu galima plauti baldų ir daiktų paviršių. 2-3 lašus įlašinkite plaudami grindis. Tačiau geriausia eterinius aliejus paskleisti ore.

 

Patalpoms: Galima naudoti oro gaiviklius, difuzorius, aromatines lempas arba tiesiog 2-3 lašus užlašinti ant medžiagos skiautės ar radiatoriaus. Galima užlašinti kelis lašus eterinio aliejaus ant popieriaus šalia darbo vietos, ir leisti išgaruoti. Garindami eterinius aliejus ne tik paskleisite patalpoje malonį aromatą, kuris veikia emociškai, bet ir išvalysite orą.

 

 

Pipirmėčių eterinis aliejus

gerina nuotaiką, mažina nerimą, padeda kovoti su nemiga, padeda lengviau įveikti ligas, lengvina kvėpavimą ir atsikosėjimą, aktyvina inkstų veiklą, mažina sąnarių ir migrenos skausmus.

 

 

 

Levandų eterinis aliejus

padeda atsipalaiduoti, nusiraminti, pajusti gyvenimo harmoniją, gerina nuotaiką ir skatina protinę veiklą. Padeda mažinti galvos skausmą ir migreną, gerina miegą ir padeda kovoti su nemiga, dezinfekuoja kambario orą.

 

 

Citrinų eterinis aliejus

žadina gyvenimo džiaugsmą, kūrybiškumą, energiją. Naudojamas nuo įvairios kilmės bėrimų, pūslelinės, karpų, padeda šalinti pigmentines dėmes ir strazdanas, šviesina odą ir lygina raukšles, stiprina nagus. Naudojamas namų orui dezinfekuoti, nemaloniam kvapui naikinti. Gelbsti nuo kandžių.

 

 

Apsaugantis eterinių aliejų mišinys

(gvazdikėlių, apelsinų, cinamono žievės, rozmarinų, smilkalinių bosvelijų, eukaliptų, kadagio uogų) tonizuoja ir šildo organizmą, stiprina imunitetą, stimuliuoja, skatina medžiagų apykaitą , lengvina kvėpavimą, mažina stresą, didina darbingumą ir dėmesingumą, gerina atmintį ir emocinę būklę.

 

 

Atpalaiduojantis eterinių aliejų mišinys

(bruknuolių, olandinių levandų, eukaliptų, kalendrų, smilkalinių bosvelijų, rozmarinų, taurių- jų didramunių, pipirmėčių, bazilikų, raudonėlių) mažina nuovargį, ramina kūną ir protą, padeda nuo raumenų skausmų, palengvina kvėpavimą, šalina nuovargį ir nervingumą, gerina atmintį ir koncentraciją, pakelia nuotaiką.

 

 

Raminantis eterinių aliejų mišinys

(dirvinių mėtų, bruknuolių, kamparo, kvapniųjų kanangų, ramunėlių) padeda nuo nerimo, nemigos, skatina kvėpavimo takų veiklą, pakelia nuotaiką, pažadina pasitikėjimą savimi, maloniai atpalaiduoja.