Žmogaus gyvybingumą užtikrina paties organizmo savireguliacijos procesai. Tačiau bėgant metams, dėl nuolatinės įtampos, skubėjimo, stresų, nepalankių aplinkos sąlygų, psichinių ir fizinių perkrovų, senėjimo proceso, menopauzės ar andropauzės reiškinių, savireguliacijos procesai gali išsiderinti. Išsiderinęs organizmas kaip ir išsiderinęs muzikos instrumentas, nebeišgauna švarių natų, pasireiškia įvairūs sutrikimai.

 

Sukurdama maisto papildą Gin-Chia („džin-čija“), Forever apjungė Rytų ir Vakarų išmintį. Tai Kininio ženšenio, Sibiro ženšenio ir Kolumbinio šalavijo derinys, papildytas vitaminu C ir kalciu. Šios pagrindinės medžiagos veikia sinergiškai, ir bendras jų poveikis tarnauja sveikatos stiprinimui.

 

Ženšenis yra unikalus gamtos kūrinys, harmonizuojantis mūsų gyvybingumą. Rytų medicinoje jis tūkstančius metų žinomas kaip gyvybės eleksyras, grąžinantis jėgas ir prailginantis gyvenimą. Moksliniai tyrimai patvirtino, kad ženšenis, gerina organizmo savireguliacijos funkcijas, skatina ,,laimės hormonų“ gamybą, gerina skydliaukės veiklą bei jodo įsisavinimą, gerina kasos funkciją (insulino gamybą), mažina cukraus kiekį kraujyje, skatina blužnies funkciją, hormonų gamybą. Teigiamai veikia kepenų funkciją, didina tulžies išsiskyrimą, skatina toksinų pašalinimą, gerina virškinimą, aktyvina medžiagų apykaitą, skatina lytinių liaukų veiklą.

 

Yra nemažai gamtinių tonizuojančių medžiagų, bet ženšenis veikia kitaip. Skirtingai nei dopingai, jis nesekina žmogaus organizmo, o suteikia energijos ir skatina gyvybingumą. Ženšenis tonizuoja ir sužadina smegenų bei kitų vidaus sekrecijos liaukų veiklą, todėl pasigamina daugiau hormonų, kurie pagerina impulsų perdavimą per refleksus. Viso to rezultatas: geresnė koordinacija, aštresnis regėjimas, klausa. Ženšenis padeda geriau koncentruotis, išlaikyti dėmesį, mažina nerimą, įtampą, teikia žvalumo, energijos, mažina mieguistumą, bet kartu ir gerina nakties miegą.

 

Ženšenis teigiamai veikia širdies kraujagyslių sistemą, gerina deguonies įsisavinimą, didina širdies susitraukimų amplitudę, retina pulsą. Gerina centrinę ir periferinę kraujotaką, normalizuoja kraujospūdį. Saugo nuo aterosklerozės, didina gerąjį cholesterolį ir mažina blogąjį. Ženšenis turi kraują skystinantį antiagregacinį poveikį, saugo nuo trombų susidarymo.

 

Ženšenis yra puikus imunomoduliatorius dėka jo sudėtyje esančių polisacharidų. Jis skatina kraujodarą, didina baltųjų kraujo kūnelių, limfocitų, aktyvumą prieš bakterijas, virusus, grybelius. Ženšenis didina pagrindinių fiziologinių sistemų atsparumą, gerina žaizdų gijimą, yra pagalbinė priemonė gydantis po sunkių ligų, operacijų. Moksliniais tyrimais yra patvirtintas iš ženšenio išskirtų medžiagų citostatinis poveikis. Šios medžiagos lėtina kai kurių piktybinių darinių vystymąsi.

 

Ženšenis yra afrodiziakas, fitoestrogenų šaltinis, todėl gerina lytinės sistemos veiklą. Vyrams skatina testosterono gamybą, šalina nemalonius andropauzės reiškinius, pasireiškiančius dėl lytinių hormonų sumažėjimo vyresniame amžiuje, didina spermatozoidų gyvybingumą, lytinį potraukį ir pajėgumą, gerina periferinę kraujotaką ir erekciją. Moterims stiprina lytinių liaukų funkciją, o menopauzės metu fitoestrogenai padeda įveikti nemalonius menopauzės reiškinius.

 

Ženšenis yra adoptogenas, padeda organizmui prisitaikyti prie nepalankių aplinkos sąlygų, padidinto fizinio, psichinio krūvio, temperatūrų svyravimo, streso. Vartojant ženšenį mažėja psichinis ir fizinis nuovargis, stiprėja imunitetas, gerėja bendra savijauta.

 

Kolumbinio šalavijo sėklos nuo seno indėnų vartojamos ilgaamžiškumo palaikymui. Jose gausu polinesočiųjų riebalų rūgščių (Omega-3), vitaminų, mineralų, angliavandenių, fitoestrogenų, kurie gerina kraujo apytaką, padeda įveikti menopauzės sunkumus, didina ištvermę. Ženšeniai ir Kolumbiniai šalavijai yra puikus antioksidantų šaltinis. Saugo smegenis ir kraujagysles nuo laisvųjų radikalų poveikio. Gerina deguonies pasisavinimą, ypač smegenyse, skatina medžiagų apykaitą. 

 

Išlaisvinkite savo gyvybinę energiją su Gin-Chia. Būkite sveiki ir laimingi.

Manager gyd. Ona Grimalauskienė